Close
previous arrow
next arrow
Slider

Bramy garażowe

Bramy garażowe segmentowe to nowoczesne bramy skonstruowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, pozwalające stworzyć innowacyjne i niepowtarzalne rozwiązania architektoniczne. Nie zajmują miejsca przed budynkiem, co pozwala na zatrzymanie pojazdu na podjeździe, bezpośrednio przed bramą. Bramy garażowe segmentowe to nowoczesność w zasięgu ręki. To najpopularniejsze bramy o wysokim standardzie, zapewniające wygodę oraz doskonałą izolację cieplną. Dla większego komfortu polecamy sterowany pilotem napęd bram garażowych firmy Marantec i automatykę Somfy.

Bramy garażowe przemysłowe

Jto optymalne rozwiązanie m.in. dla hal produkcyjnych i magazynowych, salonów sprzedaży, stacji diagnostycznych, warsztatów oraz myjni samochodowych. Niezależnie od rodzaju są to produkty nie tylko nowoczesne i estetyczne, ale też funkcjonalne i bezpieczne.

Do wiodących elementów bramy przemysłowej należą:

•    Pancerz – sekcje o grubości 40 mm, wykonane z aluminiowych profili szprosowych lub pełnych sekcji stalowych. Szczelność pancerza zapewniają międzypanelowe uszczelki gumowe oraz uszczelki listwy końcowej i nadproża.

•    Prowadnice pionowe i poziome, w których porusza się pancerz, a także mocowane są uszczelnienia bramy. Zależnie od możliwości technicznych pozwalają na górne prowadzenie pancerza bezpośrednio pod stropem (poziomo, ukośnie), pionowo ponad światłem otworu lub łącząc oba warianty wykonania.

•    Rolki prowadzące – pracujące na łożyskach tocznych, co umożliwia trwałą i cichą pracę bramy.

•    Układ napędowy – każda brama posiada odrębnie zaprojektowany zespół sprężyn skrętnych, równoważąc ciężar pancerza i zapewniając komfortową obsługę ręczną (opcjonalnie elektryczną).

•    Wyposażenie dodatkowe stanowią:

•    Napęd elektryczny przemysłowy, podnoszący jakość obsługi.

•    Szeroka gama sterowań, od standardowych wyłączników góra-dół, sterowania radiowego po pętle indukcyjne i karty magnetyczne.

•    Drzwi zintegrowane zamontowane w bramie, ułatwiające ruch pieszy.

•    Przeszklenia doświetlające pomieszczenie (okna prostokątne, owalne, sekcje szprosowe z podwójną szybą akrylową) oraz kratki wentylacyjne.

•    Zabezpieczenia przed pęknięciem sprężyn lub lin, zabezpieczenie toru bramy fotokomórkami, listwą kontaktową itp.

•    Elementy podwieszenia, mocujące, blendy maskujące itp.

Bramy skrzydłowe

Ościeżnice i skrzydło bramy skrzydłowej są wykonane z kształtowników ocynkowanych zamkniętych. Stalowe zawiasy, gumowe uszczelki na całym obwodzie, wzmocnienia oraz metalowy zamek stanowią sekret solidnej konstrukcji bramy. Od zewnątrz, skrzydła bramy wypełnione są blachą trapezową (trapez T-6 ) powlekaną akrylem w szerokiej gamie kolorów z palety RAL, zabezpieczone folią ochronną. Brama standardowo otwierana jest na zewnątrz, gdzie jedno skrzydło wyposażone jest w zamek z klamką, a drugie w rygiel góra-dół.

Bramy skrzydłowe mogą zostać wykonane jako:

•    jednoskrzydłowe;

•    dwuskrzydłowe o symetrycznym lub asymetrycznym podziale skrzydła bramy;

•    ocieplona –wypełnione od wewnątrz styropianem o grubości 3 cm oraz białym panelem PCV;

•    z przeszkleniem doświetlającym pomieszczenie.

Istnieje możliwość wmontowania dodatkowych drzwi w skrzydło bramy, co może odgrywać rolę w przypadku bram o dużych gabarytach.

Bramy garażowe Thermalsafe

KingspanThemalsafe 

Zdjęcie termowizyjne bramy garażowej THERMALsafe to innowacyjne rozwiązanie firmy Kingspan Door Components, stanowiące połączenie kilku składowych elementów bram sekcyjnych garażowych, których rolą jest uszczelnienie bramy. W ten sposób obniżono przepuszczalność powietrza do klasy 4 oraz zredukowano straty ciepła powstałe wskutek mostków cieplnych nawet do 20%.

Rezultaty zastosowania THERMALsafe można zaobserwować na zdjęciu termowizyjnym. Z prawej strony widoczne straty ciepła poprzez mostki termiczne w standardowej bramie. Z lewej widoczna jest poprawa przenikalności ciepła przy zastosowaniu rozwiązania THERMALsafe.

KingspanThemalsafe

Instagram

Follow Me!